Vzpomínkový obřad za zvířata zabitá rukou člověka

2. října (každý rok) /2nd October (every year)

Remembrance ceremony for all animals killed by human hand

Co je SDHZ?      Pietní shromáždění      Přidejte se      Hospodářská zvířata      Kontakt

Pietní shromáždění

Každý rok 2. října se koná Světový den hospodářských zvířat, při němž uctíme pietní akcí památku miliard obětí tzv. živočišné produkce. Akce se koná na mnoha místech po celém světě a v ČR se odehraje v několika městech (BRNO, LIBEREC, OSTRAVA, PRAHA - detaily viz níže).

Světový den hospodářských zvířat je pro nás dnem zármutku a vzpomínání všech zvířat, jež jsou vězněna, týrána a zabíjena kvůli společenské poptávce po výrobcích pocházejících z jejich těl.

Celé shromáždění se ponese v duchu uctění památky obětí. Prosíme účastníky, aby se dostavili v seriózně vypadajícím smutečním (černém) oblečení, přinést můžete květiny a svíčky. Organizátoři zajistí pohřební věnec, kytici, svíčky a symbolickou rakev. Vyvěsíme parte, přečteme smuteční proslov pojednávající o počtech usmrcených zvířat a na oběti zavzpomínáme třemi minutami ticha.

 

2. 10. 2017, 17:00

BRNO

Shromáždění začne v 17 hodin na Náměstí Svobody (mezi kašnou a "orlojem"), poté vyrazí smuteční průvod zapálením svíček a položením věnců uctí památku zvířat u brněnských uzenářství.

Více info na Facebooku

 

2. 10. 2017, 18:00

LIBEREC

V 18 hod. se sejdeme na náměstí Dr. E. Benše. Po úvodních proslovech, které začnou v 18:15 hod., se pomalým, smutečním průvodem centrem města přesuneme na Šaldovo náměstí (projdeme kolem Plazy) a budeme pokračovat ul. Felberovou - ul. Moskevskou - náměstí Dr. E. Beneše - ul. Pražská - Soukenné náměstí ( zde znovu přečteme smuteční projev ) - ul. Jánská a konec bude před Domem Kultury Liberec.

Více info na Facebooku

 

2. 10. 2017,  16:00

OSTRAVA

Světový den hospodářských zvířat se blíží (2. 10.) a proto se před obchodním centrem Nová Karolina bude konat smuteční shromáždění k uctění památky desítek miliard zvířat, která jsou ročně zabita rukou člověka.

Více info na Facebooku

 

2. 10. 2017, 18:00

PRAHA

Sejdeme se v 18:00 na Malostranském náměstí a po přečtení proslovů přibližně v 18:20 pomalým průvodem vyrazíme přes Karlův most až na Staroměstské náměstí, kde proslovy po odbytí Orloje přečteme znovu.

Více info na Facebooku

 


DALŠÍ MĚSTA - dejte nám prosím vědět, že akci pořádáte, na email ïnfo@otevrioci.cz

CHYBÍ TU VAŠE MĚSTO? Zorganizujte akci také - pomůžeme vám: Zde je jednoduchý návod, jak na to.

 


 

Univerzální leták (v tiskové kvalitě v češtině a v angličtině ke stažení zde)

    

 

Parte 2016 (Praha):

   

 


Minulé ročníky:

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto


 

2017 Otevři oči | web: Tereza

NAVRCHOLU.cz