Vzpomínkový obřad za zvířata zabitá rukou člověka

2. října (každý rok) /2nd October (every year)

Remembrance ceremony for all animals killed by human hand

Co je SDHZ?      Pietní shromáždění      Přidejte se      Hospodářská zvířata      Kontakt

Pietní shromáždění

Každý rok 2. října se koná Světový den hospodářských zvířat, při němž uctíme pietní akcí památku miliard obětí tzv. živočišné produkce. Akce se koná na mnoha místech po celém světě.

Světový den hospodářských zvířat je pro nás dnem zármutku a vzpomínání všech zvířat, jež jsou vězněna, týrána a zabíjena kvůli společenské poptávce po výrobcích pocházejících z jejich těl.

Celé shromáždění se ponese v duchu uctění památky obětí. Prosíme účastníky, aby se dostavili v seriózně vypadajícím smutečním (černém) oblečení.

Akce může nabývat různých podob: zatímco některá města organizují pietní shromáždění na jednom místě, jiná pořádají smuteční průvod se symbolickou rakví. Typické jsou smuteční proslovy, které připomínají počty zapomenutých obětí (ročně desídky miliard). V Praze se akce v roce 2018 spojí s tzv. Kostkou pravdy, kterou organizují Anonymous for the Voiceless.

UDÁLOST NA FACEBOOKU

UDÁLOST NA WEBU

 


TISKOVÁ ZPRÁVA 2021

Pietní pochod za hospodářská zvířata v centru Prahy

Sobota 2. října je vedle narozenin Mahátmy Gándhího také Světový den hospodářských zvířat. Osudy obětí živočišného průmyslu má připomenout smuteční průvod se svíčkami a pohřební kapelou.

Smuteční shromáždění začne v 18:00 na náměstí Republiky, odkud průvod s pohřební dechovkou zamíří na Staroměstské náměstí a Palachovo náměstí. Po cestě budou truchlící klást květiny k výlohám řeznictví a dalším podnikům, které prodávají těla zvířat.

Pořadatelé akce chtějí upozornit na to, že kvůli produkci potravin přijdou každý rok o život miliardy vepřů, krav, kuřat, kachen, krůt a dalších tvorů. Své krátké životy tráví v přeplněných halách nebo klecích, ve špíně a vlastních výkalech, kde jsou vystavena nemocem, násilí a psychické deprivaci.

„Lidé v obchodech vidí jen úhledně zabalené maso a nemají ani pomyslet na to, odkud tyto balíčky pocházejí. Živočišný průmysl dokonce reklamou a obrázky na obalech vytváří iluzi zemědělské idyly, kterou své zákazníky obelhává. Touto akcí chceme veřejnosti připomenout, že za každým takovým produktem stojí pohnutý příběh konkrétní bytosti, který vždy končí násilnou smrtí,” říká mluvčí organizátorů Tereza Vandrovcová.

„Živočišná výroba představuje zásadní etický problém dnešní společnosti,“ dodává Vandrovcová. „Žijeme totiž v době, kdy se již lze stravovat i zcela bez masa a živočišných produktů, takže už zvířata nemusíme zneužívat a zabíjet. Přesto to stále děláme a dotujeme nemalými částkami z veřejných rozpočtů. Živočišný průmysl se také výraznou měrou podílí na globálních změnách klimatu.”


Kontakt:
PhDr. Tereza Vandrovcová, Ph.D.
Tel.: 777 942 411
E-mail: tereza@otevrioci.cz

 


 

CHYBÍ TU VAŠE MĚSTO?

Dejte nám prosím vědět, že akci pořádáte, na email ïnfo@otevrioci.cz

Nevíte, jak začít? Pomůžeme vám: jak na to.

 


LETÁK SDHZ k volnému šíření a tisku

(v tiskové kvalitě v češtině a v angličtině ke stažení zde)

 

    

 

Dříve jsme rozdávali takováto parte

  

 


Minulé ročníky:

 

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto


 

2021 Otevři oči | web: Tereza

NAVRCHOLU.cz